Generálni sponzori festivalu
Logo PamArch
Logo Liptovar
Logo IAD
Logo Hydrotour

Nie sme ani prví, asi ani poslední, ale predsa jedineční.

Sound Garden je butikový festival na Liptove. Prvé dva ročníky sa odohrali v krásnom prostredí 400-ročnej Hendlovej záhrady v Partizánskej Ľupči. Jeho tretí ročník sa konal v záhrade Galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši.

Festival Sound Garden založili dvaja kamaráti, ktorí sa popri svojich zamestnaniach už niekoľko rokov venujú hudbe. Pridali sa k nim ďalší kamaráti, ktorí majú radi hudbu a festivalový tím bol na svete! Festival má plniť aj kultúrnu misiu - prinášať na Liptov a svojim návštevníkom to najlepšie a najkvalitnejšie zo všetkých žánrov, čo sa zo slovenskej alternatívnejšej scény dá a rozpočet dovolí.

SoundGarden festival
SoundGarden festival

Nemá to však byť len o hudbe, hoci tá je najdôležitejšia. Ľudia sa na festivale Sound Garden musia aj dobre cítiť a nič by im nemalo chýbať. Preto sa veľká pozornosť venuje aj gastronómii, predajcom a iným aktivitám, ktoré sú pre návštevníkov vo festivalovej záhrade.

V roku 2019 mala na festivale Sound Garden svoj workshop aj galéria Ľudovíta Fullu, ktorý hravou formou vychádzal z tvorby zakladateľa moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. V roku 2020 vzhľadom na špecifiká nového miesta konania v centre Liptovského Mikuláša hrali DJi svoje sety v Silent Disco móde. Všetci návštevníci dostali slúchadlá a mohli si vyberať medzi dvoma DJskými dvojicami.