Nie sme ani prví, asi ani poslední, ale predsa jedineční.

Sound Garden je butikový festival v 400-ročnej záhrade Hendlovej záhrady v Partizánskej Ľupči. Návštevníkom, ktorých bolo doteraz asi 1500, ponúka to najlepšie zo slovenskej hudobnej scény.

Založili ho dvaja kamaráti, ktorí sa popri svojich zamestnaniach už niekoľko rokov venujú hudbe. Festival má plniť aj kultúrnu misiu - prinášať na Liptov to najlepšie a najkvalitnejšie zo všetkých žánrov, čo sa zo slovenskej alternatívnejšej scény dá a rozpočet dovolí.

SoundGarden festival
SoundGarden festival

Nemá to byť však len o hudbe, hoci tá je najdôležitejšia. Ľudia sa na festivale Sound Garden musia aj dobre cítiť a nič by im nemalo chýbať. Preto sa veľká pozornosť venuje aj gastronómii, predajcom a iným aktivitám, ktoré sú pre návštevníkov vo festivalovej záhrade.

V roku 2019 sa predstavil aj workshop galérie Ľudovíta Fullu, ktorý sa niesol v duchu tvorby zakladateľa moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. V roku 2020 sa na festivale predstaví aj úplne nová zóna - Vinyl Only, kde sa za gramofónmi predstaví slovenská “platňová” partička DJov.